Fit Ziemniaczki Sunny Family (sól morska) z wodą i laptopem
Chipsy,  Testy

Fit Ziemniaczki, Sunny Family (sól morska)

Zastanawiałam się przez moment, czy Fit Ziemniaczki można zaliczyć do kategorii chipsów. Zrobione są z ziemniaków, więc chyba można, ale zdecydowanie bardziej przypominają mi prażynki (a prażynki to chyba nie chipsy?). Do wyboru miałam dwa smaki – czarnuszkę i sól morską. Przyznaję, korciło mnie bardzo, by wziąć czarnuszkę, ale na pierwszy raz wolałam wybrać bardziej uniwersalny smak. Także padło na sól.

 

Fit ziemniaczki – gdzie kupić i cena

 

Fit Ziemniaczki o smaku soli morskiej dostałam w Biedronce. Pojawiają się one w Biedrze od jakiegoś czasu, potem znikają i znowu się pojawiają, ale skoro kupowałam je ok. tydzień temu, powinny tam jeszcze być. Znajdziecie je także w E.Leclercu. A czy gdzieś jeszcze – nie mam pojęcia.

 

Za paczkę (75 g) zapłaciłam 3,99 zł. Cena, jak na zdrowsze chrupaki, jest więc bardzo spoko. Przejrzałam sobie recenzje wszystkich przetestowanych przeze mnie chipsów, no i wychodzi na to, że Fit Ziemniaczki na ten moment okazały się najtańsze. Cornersy Pop Protein kosztowały mniej więcej tyle samo, ale były prawie trzykrotnie mniejsze, a z kolei za chipsy warzywne ENJOY o tej samej wadze (75 g) zapłaciłam dwa razy więcej, bo 7, 99 zł. Ziemniaczki z Biedronki już sobie zaplusowały.

 

Ziemniaki fit sól morska – skład i makro

 

Fit Ziemniaczki Sunny Family (sól morska) - skład i tabela wartości odżywczych

 

Skład jest tak samo dobry jak cena, a może nawet jeszcze lepszy. Dla mnie dobry też o tyle, że nie wymaga specjalnego omówienia – to tylko skrobia ziemniaczana, suszone ziemniaki i sól morska. Skrobia, czyli mąka ma podobne właściwości co same ziemniaki. Zawiera całkiem sporo witaminy C i B6 oraz liczne składniki mineralne. Jest węglowodanem łatwostrawnym i w sumie posiada tylko jeden mały minus – dość wysoki indeks glikemiczny, przez co może podnosić poziom cukru we krwi. Nie radziłabym więc jedzenia Fit Ziemniaczków osobom chorującym na cukrzycę, ale jeśli takich problemów nie macie, spokojnie po nie sięgajcie.

 

Widzicie ten napis pod składem? „Opakowanie zawiera 5 sugerowanych porcji produktu” – he he, dobre sobie. Wiadomo, że normalny człowiek taką paczkę zje przy jednym posiedzeniu (ja zamierzam tak zrobić), ale nie będzie to na szczęście duże wykroczenie. Całe opakowanie dostarcza zaledwie 280 kcal. Jak na chipsy jest to baaaaardzo mało, choć oczywiście zwykłe ziemniaki wypadłyby jeszcze lepiej. Aby dostarczyć sobie nimi taką samą ilość kalorii, należałoby zjeść prawie 400 g ugotowanych ziemniaków. Można się najeść.

 

Rozkładu makro można się było spodziewać. Fit Ziemniaczki dostarczają praktycznie tylko węglowodanów, nie mają w ogóle tłuszczu i zawierają minimalną ilość białka. Uważałabym jednak na sól – w całej paczce mamy jej aż 1,9 g, a dzienne spożycie soli nie powinno przekraczać 5 g.

 

Fit prażynki Biedronka – test smaku

 

Fit Ziemniaczki Sunny Family (sól morska) - wygląd chipsów

 

Uuuuuuuu. Powiem Wam, że to jest naprawdę, naprawdę bardzo dobre. Wiedziałam od początku, że złe nie będzie, ale i tak jestem pozytywnie zaskoczona.

 

Pomyliłam się jednak z tym podobieństwem do prażynek. Fit Ziemniaczki są znacznie bardziej twarde i dzięki temu stają się o niebo lepsze, bo solidnie chrupią – nawet mocniej niż niektóre kiepskie, tanie chipsy. Są mocno napompowane i lekko suche (ale to nie wada!). Bardzo przypominają mi w smaku takie długie, mocno karbowane chrupki dla dzieci, które jadałam w dzieciństwie. Je się je naprawdę przyjemnie. A o to powinno chodzić w takich przekąskach.

 

O dziwo smak nie jest zupełnie bezpłciowy. Przy pierwszym fit ziemniaczku miałam takie wrażenie, ale dość szybko sól dała o sobie znać. Zdecydowanie jej nie pożałowali. Fit Ziemniaczki są intensywnie słone, dlatego trzeba je jednak czymś popijać, bo w przeciwnym wypadku w ustach robi się sahara. Z Colą Zero stworzyłyby jednak duet idealny. Smak na duuuuży plus. Aż jestem ciekawa, jak wypadłaby wersja z kminkiem

 

W ramach uzupełnienia recenzji powiem Wam, że Fit Ziemniaczkom udało się nawet uzyskać aprobatę mojego chłopaka – sam powiedział, że za smak przyznałby im 6 bicepsów. A to już coś, bo potrafi on zjechać nawet te produkty, które sama oceniam bardzo wysoko.

 

Fit ziemniaczki Biedronka (sól morska) – ocena:

 

5,5 bicepsa

 

W kategorii zdrowych chipsów Fit Ziemniaczki z Biedronki zasłużyły sobie na piątkę z plusem. Wszystko jest w nich na miejscu, ale jednak nie są aż tak dobre jak chociażby Laysy prosto z pieca. I za to mały minus.

 

Jestem Ola, mam 25 lat i lubię jeść, ćwiczyć i pisać. Stąd pomysł na bloga. Połączenie różnych pasji dające w efekcie przede wszystkim recenzje "fit" i mniej "fit" produktów.

3 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *