Odchudzanie - kobieca sylwetka, pomiar obwodu uda.
Różne,  WSPÓŁPRACA

L-karnityna na odchudzanie – jak działa i czy warto stosować

L-karnityna jest jedną z najczęściej branych substancji na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. W teorii może być przyjmowana z jedzeniem, ale w praktyce w znaczących ilościach występuje wyłącznie w wołowinie, której trzeba by zjadać solidny kawał raz na dobę, by uzupełnić organizm w ten związek. Prostsze rozwiązanie? Oczywiście suplementacja. Suplementy z l-karnityną mają ułatwiać odchudzanie. Tylko czy l-karnityna na odchudzanie rzeczywiście działa?

L-karnityna co to jest?

 

tabletki suplementy diety

Wbrew pozorom to wcale nie aminokwas, a związek organiczny produkowany z dwóch różnych aminokwasów, czyli metioniny oraz lizyny. Proces syntezy następuje w mózgu, wątrobie i nerkach. Pod względem budowy l-karnitynie bliżej do witaminy niż aminokwasów, dlatego nazywa się ją substancją witaminopodobną.

L-karnityna na odchudzanie – działanie

 

Kliknij i zamów ze sprawdzonego źródła specjalny zestaw suplementów na odchudzanie z l-karnityną, kierowany przede wszystkim do kobiet.

 

Główną rolą l-karnityny jest transportowanie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych i przenoszenie ich do mitochondriów. Kolejno w mitochondriach następuje ich spalanie, a efektem tego procesu jest energia, którą w tym przypadku organizm czerpie wprost z tłuszczu i następnie zasila nią komórki, aby mogły prawidłowo lub też lepiej funkcjonować.

Ponadto l-karnityna na odchudzanie pomaga w usuwaniu krótkołańcuchowych i średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych. Chroni przed niewskazanym podwyższeniem ich stężenia, które mogłoby przyczynić się do skumulowania różnych toksyn w ciele.

Działanie l-karnityny koncentruje się na przemianach tłuszczów, jednakże bierze ona również czynny udział w przetwarzaniu wybranych aminokwasów (składowych części białek) oraz węglowodanów. Ogólnie rzecz biorąc wspomaga wszelkie przemiany metaboliczne. Może też chelatować niektóre szkodliwe pierwiastki, takie jak chociażby żelazo bądź ołów, by pomagać w usuwaniu ich z organizmu.

Czy l-karnityna spala tłuszcz? Czy warto ją stosować na odchudzanie?

L-karnityna a odchudzanie – te dwa elementy rzeczywiście idą ze sobą w parze. Suplementy diety z l-karnityną na odchudzanie pomogą organizmowi sięgnąć do nagromadzonego zapasowego tłuszczu i zamienić go w czystą energię! Suplementacja uefektywnia proces metabolizowania nadmiarowej tkanki tłuszczowej. Można więc śmiało powiedzieć, że w pośredni sposób przyspiesza ona metabolizm i pozwala szybciej chudnąć.

Dla pełnego wykorzystania potencjału suplementów z l-karnityną zawsze należy łączyć suplementację z dobrą dietą i aktywnością fizyczną. Żywienie to jednak podstawa. Żadna tabletka i żadna magiczna substancja nie zastąpią mądrze ułożonego i prawidłowo zbilansowanego jadłospisu, dopasowanego pod względem kaloryczności i generującego odpowiedni deficyt kaloryczny.

To po co w ogóle kupować i brać jakiekolwiek tabletki? Ano po to, by efekty pojawiały się szybciej i by były po prostu lepsze. Skoro l-karnityna a odchudzanie tak świetnie ze sobą współgrają, aż szkoda z tego nie skorzystać.

Jeżeli zdrową dietę wspomoże się sprawdzonymi i przetestowanymi suplementami zawierającymi l-karnitynę, można będzie chudnąć na niej na pewno szybciej niż na diecie bez żadnych suplementów. Każdy kilogram mniej na wadze tylko napędzi narastającą falę motywacji. A redukcja powinna być w miarę płynna, by nie tracić do niej zapału.

L-karnityna na odchudzanie a ćwiczenia

 

Kobieta ćwiczy w parku

 

W dni treningowe l-karnitynę zaleca się przyjmować około pół godziny przed treningiem. Dlaczego? Ponieważ przyjęta w ten sposób pomoże wyprodukować więcej energii, co przełoży się na dłuższy czas trwania i wyższą jakość ćwiczeń.

Im więcej energii, tym lepszy trening. A im lepszy trening, tym więcej przepalonych kalorii i szansa na szybsze dojście do wymarzonej sylwetki. Suplementy, w których występuje l-karnityna na odchudzanie, pomagają ćwiczyć dłużej i więcej, przy jednoczesnym odczuwaniu mniejszego zmęczenia niż normalnie (bez suplementacji). Ponadto intensywne regularne treningi nakręcą metabolizm i pozwolą spalać więcej tłuszczu nawet w trakcie spoczynku.

L-karnityna sprzyja również regeneracji po treningu. Może chronić przed nadmiernym gromadzeniem się kwasu mlekowego w mięśniach. Sprawia, że poziom zmęczenia jest niższy, a dzięki temu człowiek szybciej dochodzi do siebie i prędzej odzyskuje gotowość do kolejnych ćwiczeń.

L-karnityna czy warto stosować na odchudzanie?

Jeżeli jakikolwiek suplement diety może pomóc w szybszym zrzuceniu wagi, wyszczupleniu ciała i odzyskaniu pewności siebie, na pewno warto przynajmniej go wypróbować. L-karnityny w szczególności będą potrzebować weganie, wegetarianie i osoby niejadające zbyt często mięsa. Ponadto u osób dorosłych i starszych naturalna synteza l-karnityny nie zachodzi już tak dobrze jak u osób młodych. W pewnym wieku wręcz wskazane jest to, by wspierać się nie tylko dietą, ale i różnymi dodatkowymi produktami. L-karnityna na odchudzanie również może działać, ale ona wspomoże dietę i ćwiczenia, a nie będzie ich całkowitym zastąpieniem.

We wpisie pojawiają się linki afiliacyjne, które po kliknięciu przekierowują użytkownika na stronę z możliwością zakupu suplementu diety z l-karnityną. W przypadku dokonania zakupu właściciel bloga może otrzymać prowizję od współpracującej z nim agencji/firmy/reklamodawcy.

 

Jestem Ola, mam 25 lat i lubię jeść, ćwiczyć i pisać. Stąd pomysł na bloga. Połączenie różnych pasji dające w efekcie przede wszystkim recenzje "fit" i mniej "fit" produktów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *